• Border kolie od ÚLu

  • S kamarády

  • Cedric & Arčí

  • Arčí, Bilbo, Cedric

  • Arčí, Cedric, Bilbo

Flyball

Arčík začínal svou flyballovou kariéru v Trmicích u Kosatek (2011-2012), kde se jako štěndo učil jeho základy a poté se zůčastnil několika závodů. V současné době trénujeme a závodíme za tým ForPes Pohoda, kde Arčík díky zdravotním problémům pouze vypomáhá a užívá si nadále svůj oblíbený sport. Doufáme, že se jeho stav natolik zlepší, že bude moct být opět čestným členem jednoho z budoucích týmu.

Bilbo se připravuje na svou první flyballovou sezonu u ForPes Pohoda, prozatím se učí základy flyballu a jak zvládat veškeré překážky a box. Uvidíme, jestli se letos postaví na dráhu a ukáže nám, co v něm je :-)

Cedric se stejně jako Bilbo teprve připravuje na své první závody, ale u něj jsou mnohem větší ambice na úspěch, ten se snad narodil už s míčkem v puse :-)

Výstavy

Prvotní plány jezdit na výstavy byly už s pořízením Arčika, tím jsem začala poznávat vůbec svět borderek a co vše se děje kolem výstav.
Arčík byl nakonec pouze ve třídě štěnat se známkou VN3 a poté v Českých Budějovicích, kde obstál se známkou VD. Tím naše výstavní ambice skončili a začali jsme se naplno věnovat agility a flyballu.

S příchodem Bilba jsme zkoušeli jezdit na výstavy, kde se mu dařilo a daří doposud, a proto sem tam nějakou výstavu ještě navštívíme.

Cedrika tato, pro něj "nudná" aktivita, také začne v roce 2015, raději se ale vidí venku na louce a s míčkem. Uvidíme, jestli se mu povede stejně dobře jako Bilbovi.

Poslušnost

Základní poslušnost je důležitá k běžnému fungování jakéhokoli psa. Bilbo i Cedric se připravují na základní zkoušky poslušnosti.

Dogdancing

Všichni tři kluci se učí prvky z dogdancingu, všechny to moc baví a pravidelně se účastníme se sourozenci Bilba srazů, kde se učíme nové prvky a kousky. Uvidíme, zda se někdy zůčastníme nějaké zkoušky, ale spíše to bereme jako zábavu a možnost zaměstnat psům hlavičky :-)

Pasení

S pasením jsme začali s Arčikem už od útlého věku, jezdil se seznamovat s ovečkami do Hrádku nad Nisou http://dw2th.sweb.cz/. Ovečky ho moc baví, ale díky vzdálenosti a času jsme složili pouze zkoušku ZVOP. Když je příležitost, na ovečky jezdíme.

Bilbo a Cedric zkusili poprvé ovečky v Lučním Chvojně, kde se teprve seznámili s ovečkami a vyzkoušeli si prvotní základy pasení. Ze začátku jim to moc nešlo, proto jsme se vydali podruhé opět do Hrádku, kde už to bylo o mnoho lepší a oba kluky začali ovečky zajímat a bavit.
Doufáme, že i oni dva složí zkoušku ZVOP a budeme se pasení i nadále věnovat alespoň rekreačně.

 

Nabízíme ke krytí

Oblíbené odkazy