• Border kolie od ÚLu

  • S kamarády

  • Cedric & Arčí

  • Arčí, Bilbo, Cedric

  • Arčí, Cedric, Bilbo

Pocházíme z Ústí nad Labem, kde momentálně bydlíme v bytě, ale už se nám rýsuje baráček, kde budou moci všichni psiska lítat venku. Máme tři psy border kolie. O každém z nich se můžete, alespoň trošku dočíst zde :-)

Archie byl úplně prvním členem naší smečky. A jak už se správně říká, člověk míní, život mění. Můj plán a sen byl blue merle pejsek, modré oči, sportovní i výstavní. Při brouzdání a hledání na internetu samozřejmě přesně v dobu, kdy jsem chtěla štěndo, nebylo jediné blue merle volné nebo se v dané CHS nenarodilo. Pak jsem objevila stránky CHS Definitive Choice. Archie byl mezi volnými pejsky a tak jsem si hned na víkend domluvila nezávaznou návštěvu. Archie byl věčně spící mazlící štěndo, kterému bylo jedno, kdo po něm zrovna šlape, jestli ho někdo drží v ruce a chce se na něj pořádně podívat. Pro něj byl důležitý spánek :-). Svým výrazem si mě naprosto získal a bylo rozhodnuto :-)

S Archiem jsme se chtěli věnovat výstavám a sportům. Vyzkoušeli jsme výstavy, agility, flyball, dogdancing, ovečky, ale bohužel dnes se kvůli zdravotním problémům věnujeme jen rekreačně flyballu, kde Archie vypomáhá v teamu ForPes. S Archiem jsme složili ZVOP, ZZO a ostatní necháváme již být a Archie si užívá svých balonků, procházek a občas flyballu.

Bilbo byl zřejmě vymodlené štěndo. V CHS Royal Fellow, kterou vlastní kamarádka, byl plánovaný vrh s úžasným psem. Celou dobu se kamarádka ptala po rezervacích a já jsem se ozvala, že pokud se narodí blue merle pejsek, tak je můj. A co osud nechtěl, 9.1.2013 se narodil jediný blue merle kluk a právě Bilbo :-), tudíž nešlo jinak, než si ho nechat.

Bilbo je umazlený zvědavý pes, kterého nejvíce baví drbání a mazlení. Jako štěndo si však vysloužil přezdívku "Hitler", neustále vymýšlel samé lumpárny, co kde rozkousat a zničit a jak nejlépe potrápit "bráchu" Arčika, který zrovna z toho, že se tam koulí malé štěndo, odvázaný nebyl. Jeho oblíbenou činností bylo ničení zásuvek, kabelů, krabiček od wifi a ostatní podobné a zakázané věci, které se dost špatně opravují. Také mu do dneška zůstalo tahání odpadkového koše a ponožek.

S Bilbem trénujeme poslušnost, věnujeme se výstavám, začíná svou flyballovou kariéru a poznává svět pasení.

V neposlední řadě Vás musíme seznámit s nejmladším členem smečky Cedricem. Ten si už od malička vysloužil přezdívku "Kudrnáč" díky jeho krásným vlnkám na kožichu.

Cedric byl neplánovaný psík v naší rodině. S celou jeho štěněcí smečkou byl na hlídání právě u mě a kamarádky a se stalo to, že jedna fenka při venkovní procházce nalítla na Cedrica tak, že mu naštípla zadní nožku. Musel mít dlouhé týdny dlahu a být stranou od jeho sourozenců, aby se mu nožka správně zahojila. Proto jsme se nabídli a chtěli pomoct, tak jsme si Cedrica nechali na léčení u nás. Díky jeho úžasné povaze, lásce k aportu a všemu, co se háže jsme neodolali a Cedrica si nakonec nechali.

Cedric pochází z CHS Irlaf kousek od nás. Jeho vášní jsou míčky, klacky a v podstatě vše, co se dá házet a nosit. Celé dny by nedělal nic jiného. Miluje plavání a frisbee. Se Cedricem plánujeme ovečky, výstavy, poslušnost, na kterou má extra vlohy, flyball a učíme se prvky z dogdancingu. Doufejme, že ho některá aktivita zaujme natolik, že se jí budeme věnovat co nejvíce.

Díky nedávným RTG můžeme s radostí říct, že jeho nožka je naprosto v pořádku bez následků a může si proto naplno užívat všech sportů a aktivit, které ho baví.